| Skupina BARTH

Seznamte s vedoucím Motocentra BARTH Lukášem Sovou

Skupina BARTH

Dobrý den Lukáši, moc děkujeme, že jste si udělal čas a odpovíte nám na pár otázek. Tak pojďme na to. 

Už je to pár měsíců, co jste se přidal do našeho BARTH týmu. Jak jste se dostal k práci vedoucího prodeje v Motocentru BARTH? Co vás na této práci baví nejvíce?

Dobrý den, i já děkuji za otázky. Je to celkem jednoduché, prodeji motorových vozidel se věnuji přes dvacet let. Motorky jsou dlouhodobě mým největším koníčkem a tak, když se objevila možnost spojit praktické s příjemným. Kdo by nechtěl, aby mu práce byla koníčkem!

Proč jste zvolil zrovna Motocentrum BARTH, co na BARTHu oceňujete?

Na Motocentru BARTH stejně tak jako na celé skupině BARTH oceňuji v první řadě maximální pro-klientský přístup. Může to znít jako klišé, ale tady u nás je zákazníkopravdu na prvním místě a to je pro mě jako člověka velmi důležitý pocit, který potřebuji ke svému životu.

A proč jsem zvolil zrovna Motocentrum BARTH? Kromě již zmiňovaného přístupu k zákazníkům mě velmi zaujala i vize do budoucnosti, která se již dnes naplno realizuje v podobě výstavby největšího a nejmodernějšího Motocentra, které dokáže v blízké budoucnosti posunout zážitek klientů, kteří využijí naše služby o pořádný kus dále.

Jaké jsou vaše zkušenosti s prodejem motorek? Jak dlouho se motorkám věnujete?

Jak zaznělo v první odpovědi prodeji motorových vozidel se věnuji od roku 2002 a bohaté zkušenosti v současné době využívám i při prodeji motorek. Je samozřejmé, že existují drobné odlišnosti mezi auty a motorkami a také mezi klienty jednotlivých segmentů. Nicméně perfektní prodejní proces a kvalitu služeb od nás zákazníci vyžadují v obou případech. Já i celý tým Motocentra BARTH děláme každý den vše proto, aby od nás odcházeli maximálně spokojeni

Jakou/jaké motorku/y máte v garáži? Máte nějakou vysněnou motorku?

Jízda na motorce se pro mě postupem času stala hlavně jakýmsi relaxačním nástrojem. Vyplavování adrenalinu už není to, co od jízdy na motocyklu potřebuji a tomu odpovídá i typ motorky, která v současnosti stojí v mé garáži. Jedná se o HD Heritage Classic.

Vysněnou motorku žádnou nemám, ale pokud se hodně zamyslím a budu vzpomínat, tak první motorka, která mě v mládí uhranula a po které jsem v té době určitě toužil byla pověstná HD Springer Softail, na které se proháněl Lorenzo Lamas v televizním seriálu odpadlík.

Z jakých důvodů se zákazníci rádi vrací do Motocentra BARTH?

Tak těch důvodů je samozřejmě mnoho, nicméně pokud bych měl vyzdvihnout jeden, tak je to profesionální ale hlavně také milý a osobní přístup našich prodejců ke každému zákazníkovi.  

Tak trochu mi to připomíná cukrárnu :) Lidé k nám nechodí, protože něco potřebují a musí si to koupit, ale proto, že se chtějí odměnit a pořídit si něco, co jim přinese hlavně radost. My tuto jejich potřebu zcela sdílíme a všichni máme radost, že můžeme rozdávat radost.

Skupina BARTH

Nechci na motorku dlouho čekat, máte skladové zásoby?

Samozřejmě, že ideální je pro klienta přijít a hned odjet na svém vysněném stroji. Pro tyto účely máme v současné době více než 150 strojů okamžitě k dispozici, nicméně poptávka je opravdu velká a situace se mění každý den.

A pokud bychom se zrovna netrefili do přání zákazníka, tak pravidelně doplňujeme skladové zásoby a zákazník si může vybrat i z motorek, které jsou takzvaně ve výrobě a dorazí v nejbližších dnech. Takových strojů máme v současné době přes 100 ks.

Mohu si motorku vyzkoušet na předváděcí jízdě?

Ano, to je u nás samozřejmost. Provozujeme předváděcí motorky od všech značek, které nabízíme. A pokud by zákazníkovi nestačila předváděcí jízda, tak má možnost si požadovaný stroj zapůjčit na libovolně dlouhou dobu za zvýhodněných podmínek v naší motopůjčovně, kde je pro tuto sezónu na výběr z 36 strojů.

Pokud nemám dostatek financí, mohu si motorku koupit na splátky? (jak to funguje?) Nabízíte i jiné způsoby financování?

Ano nákup na splátky, tedy většinou pomocí úvěru je samozřejmě možný a naši prodejci Vám rádi na počkání zpracují kalkulaci splátek, stejně tak nabídnou pojištění motorky za zvýhodněných podmínek. Další variantou, která je velmi zajímavá je operativní leasing, kdy umíme motorku klientovi pronajmout na určité období, po dobu kterého ji může dostatečně vyzkoušet a utvrdit se tak, že je to ten správný stroj, který by chtěl mít ve své garáži.

Jaká je Vaše oblíbenkyně mezi motorkami?

V poslední době, mě jako milovníka cruiserů zaujal stroj BMW R18 v provedení BEGR. Jedná se o velmi povedený kousek, který odkazuje na historii značky BMW a současně je vybaven tou nejmodernější technikou, která přináší motorkáři komfort srovnatelný s osobním autem. Všechny modely BMW R 18 se těší veliké oblibě u našich zákazníků a jsem moc rád, že takové motorky má námi prodávaná značka BMW ve svém portfoliu.

Jaká je podle vás nejlepší motorka do města?

Asi nebude překvapením, když řeknu, že městský skútr je dnes opravdu optimální volbou. Každá z námi nabízených značek má své zástupce v této kategorii a zájem klientů je opravdu enormní. Není divu, skútr o objemu 125 můžete dnes řídit s řidičským průkazem na osobní automobil, dnešní skútry vypadají opravdu stylově, snadno je zaparkujete a jejich spotřeba se pohybuje okolo 2l na 100 km. A to nemluvím o čistě elektrických skútrech, jako je třeba BMW CE 04, který u nás můžete vidět i vyzkoušet. A zážitek je to opravdu nevšední. Srdečně Vás zveme.

 

Lukáši, velice děkujeme za Váš čas a přejeme mnoho pracovních i osobních úspěchů.