Rozhovor s Martinem Tesařem | Skupina BARTH

ROZHOVOR S MARTINEM TESAŘEM

IMG_9367.JPG

Martine, už několik let pracuješ v Autocentru BARTH, jak vzpomínáš na tvé pracovní začátky? Kam ses od té doby profesně posunul a jak dlouho se věnuješ obytným vozům? 

U společnosti Autocentrum BARTH a.s. dělám již přes 13 let a prošel jsem si téměř vším. Kdybych to měl shrnout, nastoupil jsem jako automechanik v roce 2008, moje další pozice byla přijímací technik FIAT tenkrát ještě na pobočce ve Starém Hradišti. Nové pracovní zkušenosti jsem poté získal jako prodejce náhradních dílů a příslušenství pro všechny námi zastupované značky automobilů na Dubině. Nyní jedu šestou sezónu na půjčovně obytných vozů a přívěsů, kde je náplň práce velmi různorodá a tzv."fušuji" i do prodeje ojetých obytných vozů.

Každý den jsi v kontaktu se zákazníky a mnoho z nich se k nám opět vrací. Mohl bys obecně říct, z jakého důvodu si zákazníci půjčují obytné vozy právě u nás? 

Dle mého názoru preferují zákazníci naši půjčovnu hned z několika důvodů. Jedním z hlavních rozhodujících faktorů je možnost výběru z širokého vozového parku nových/zánovních obytných vozů od menších až po luxusní integrované vozy s automatickou převodovkou. Dále mají jistotu, že si pronajímají obytný vůz / karavan u dlouhodobě fungující společnosti, které mohou důvěřovat. Všechny podmínky sjednané v zápůjční smlouvě dodržujeme a v případě nenadálé situace poskytujeme telefonickou podporu, snažíme se vždy vyřešit problém a navrhnout řešení. Také bych vyzdvihl přehledné webové stránky BARTH-CARAVAN.cz , snadné vyhledání a online rezervace vozu. V neposlední řadě hrají svoji roli naše poskytované doplňkové služby jako je WiFi připojení v každém voze zdarma.

 

Cestování obytným vozem mají lidé často spojené s létem. S blížící se zimou se nabízí otázka jestli si lze pronajmout caravan i v chladnějším období?

Naše půjčovna funguje po celý rok a poslední dobou se nám velice daří vyprodávat termíny v rámci zimní sezóny. Momentální nám situace nahrává.  V karavanu máte soukromí, jste oddělení od shluku lidí a vždy máte možnost jednoduchých přejezdů do jiných lyžařských středisek.

 

Přijíždí klienti i z větší dálky? A jak řešíte v tomto případě parkování jejich soukromého vozu po dobu zápůjčky?

Ano, mám klientelu z celé ČR. Dokonce mám i klienty ze zahraničí, což jsou konkrétně Češi žijící v USA nebo Rakousku, kteří jedou do ČR na návštěvu za rodinou a příbuznými. Služba parkování soukromého vozu je nejen pro ně, ale pro všechny zákazníky bezplatná. Auto je v průběhu pronájmu zaparkované v hlídaném areálu Autocentra BARTH. Dokonce můžeme vůz i vyservisovat, když na  to přijde.

barth-caravan-zima-21-min
IMG_8829-min
IMG_8246
Albert-zig.jpg

Jaký konkrétní obytný vůz z naší nabídky bys za sebe doporučil? Máš nějakého oblíbence?


Můj oblíbenec je ALBERT – krásný model s perfektním rozmístěním vnitřního prostoru a při jízdě ve 4 osobách se absolutně nemusí s ničím manipulovat a všichni mají své sezení a spaní. Toto vozidlo má krásně řešenou koupelnu s plnohodnotným sprchovým koutem. Další výhodou tohoto modelu je MEGA GARÁŽ, kam se vejde téměř vše.

Půjčte si obytný vůz Albert

Může si zapůjčit obytný vůz i začátečník, který nemá s řízením velkého auta zkušenosti? 

K řízení našich obytných vozů postačuje řidičské oprávnění skupiny B, všechny naše obytné vozy mají totiž celkovou hmotnost právě 3500 kg. Nájemce musí dovršit věk 21 let a být držitelem řidičského oprávnění skupiny B po dobu nejméně 3 let. Když to shrnu tak mám cca 30 % zákazníků, kteří jsou úplní začátečníci a nikdy neřídili větší vozidlo než jejich osobní a zvládnou to. Jen je potřeba mít lehce respekt z rozměrů obytných vozidel a vše zohlednit. V našich vozidlech jsou speciální navigace, které znají rozměry daného vozidla, a tak by se nemělo stát, že budete po cestě někde nemile zaskočeni.
 

Součástí obytného vozu je i kuchyň včetně lednice. Je vybavená nebo si zákazník musí vzít svoje kuchyňské nádobí?

Všechna vozidla i přívěsy mají vybavenou kuchyň základními věcmi pro vaření a stolování. Počet talířů, hrníčků a příborů je vždy dle počtu osob na jízdu. Při jízdě ve dvou osobách to má jisté výhody, protože stačí umývat nádobí jednou za den. (směje se Martin)  

IMG_9377.JPG

Jaké jsou podle tebe největší přednosti a výhody tohoto druhu cestování?

  • Svobodný druh cestování pro všechny věkové kategorie
  • Neustálá mobilita
  • Není nutnost přesné plánování
  • Ujedete špatnému počasí
  • Přátelský kolektiv a komunita lidí, kteří mají zálibu v caravaningu
  • Zachování komfortní zóny - vše si vezete s sebou

Volejte nebo mi napište. Rád Vám poradím s výběrem obytného vozidla.

Skupina BARTH

Martin Tesař

vedoucí půjčovny obytných vozů
martin.tesar@autocentrum.cz
778 533 114