Autocentrum BARTH navzdory krizi navýšilo prodeje | Skupina BARTH

Motocentrum BARTH zaznamenalo rekordní zájem a plánuje operák na motorky

Navzdory globální krizi se Motocentru BARTH dařilo. V roce 2020 zaznamenalo 35% nárůst, celkem se tu prodalo přes 340 motocyklů šesti značek. K výsledkům přispěl také zcela nový portál www.BARTH-GO.cz, přes který bylo možné si vybranou motorku nechat doručit po celé republice. „Plánem bylo pro loňský rok překonat hranici 300 motorek, což se nám podařilo. Letospřipravujeme na podzim zahájit výstavbu velkého motocentra, jehož dominantou bude nový velký showroom výhradně pro motorky značky BMW Motorrad,“ prohlásil Michal Burkoň, výkonný ředitel Autocentra BARTH.

Pardubické Motocentrum BARTH se zcela zrekonstruovalo a otevřelo v roce 2019 nový showroom motocyklů značek BMW, Yamaha, Vespa, Piaggio, Moto Guzzi a Aprillia. A díky tomu se vloni podařilo navýšit prodeje. „Cílem bylo vytvořit centrum pro moderního motocyklistu, tedy nabídku s veškerým příslušenstvím jako oblečení, přilby, další doplňky a motoservis. Komplexní přístup zákazníci ocenili, a navíc Češi potvrdili, že mají o motorky velký zájem,“ prohlásil ředitel Michal Burkoň.  

Nové prodejní a servisní centrum na motorky bude v Dubině dokončeno na jaře 2022. Součástí  má být moderní motoservis nebo velká prodejna na ojeté motorky. „Právě o ně evidujeme obrovský zájem. Zejména se jedná o výkupy ojetých motorek na protiúčet,“ doplnil Michal Burkoň z Motocentrum BARTH, které jedná také o zastoupení dalších značek motocyklů.

Skupina BARTH

Novým trendem je půjčování motorek

Pro lidi, kteří si motorku z různých důvodů nemohou dovolit, připravila skupina BARTH v minulém roce speciální nabídku. Nadšení motorkáři si mohou vysněné stroje zapůjčit na webovém portálu www.MOTOPUJCOVNA.cz, kde jsou v nabídce nejnovější motorky. „Lidé si navykli zapůjčit si motorku na víkend nebo třeba na týdenní výlet do Alp nebo na Slovensko. Nejvíce žádaná jsou cestovní endura. V této kategorii budou dostupné všechny letošní novinky motorek BMW a YAMAHA,“ dodává Martin Blažek, vedoucí Motocentra BARTH. V minulém roce se nově zavedl „víkendový tarif“ – za půjčení od pátku do pondělí se účtují jen dva dny.

Zároveň počátkem roku 2020 Autocentrum BARTH spustilo nový webový portál www.BARTH-GO.cz, který je virtuálním showroomem na auta a motorky. „Jedná se o první opravdový e-shop na pořízení motorky. Nikde jinde zákazník nenajde takto ucelenou nabídku. Motorku přivezeme zadarmo až domů, kompletně předvedeme a zaškolíme při jejím ovládání,“ popsal Michal Burkoň výhody portálu, kde si může zákazník zvolit také různé druhy financování motorek, a to buď za hotové nebo nově na operativní leasing. „Právě v operativní leasingu na motorky a prodej na internetu vidím budoucnost v prodeji motorek.

Úspěšná Dakarská rallye

Skupina BARTH se orientuje také na Rallye Dakar. Na minulém ročníku se do cíle nejtěžší maratonské soutěže dostal Zdeněk Tůma na čtyřkolce Yamaha, když dorazil na 9. místě. „Účast týmu BARTH Racing na Dakarské rallye v Saudské Arábii si pochvaluji. Byly to neobyčejné zážitky a zkušenosti,“ popsal Michal Burkoň, který letošní ročník 2021 vynechal s ohledem na koronavirovou pandemii.

MOTOCENTRUM BARTH v roce 2020:

  • Autorizované zastoupení značek: BMW Motorrad, YAMAHA, VESPA, Moto Guzzi, Aprilia a Piaggio
  • Úspěšné roční prodeje 340 motocyklů, meziroční nárůst o 35%
  • Novinka - letní operák na motorky BARTH RIDE
  • Příprava výstavby nového showroomu pro BMW Motorrad
  • ONLINE portál www.BARTH-GO.cz s nabídkou doručení motorek po ČR
  • Úspěšné půjčování motorek přes portál MOTOPUJCOVNA.cz
  • Součást skupiny BARTH s ročními tržbami okolo 3 miliardy Kč

SKUPINA BARTH V ROCE 2020 V ČÍSLECH:

Autocentrum-2020-v-cislech
BARTH-2020-v-cislech