Rozhovor s Tomášem Felcmanem | Skupina BARTH

ROZHOVOR S TOMÁŠEM FELCMANEM

IMG_3579.JPG

Řadu let se pohybuješ v automobilovém průmyslu a jako vedoucí fleetového oddělení působíš v Autocentru BARTH od roku 2015. Co si má lajk přestavit pod pojmem „fleet“?

Jak už napovídá překlad z anglického slova fleet, což znamená autopark nebo flotila, tak vám to mnoho napoví. Ale teď vážně. Fleet zajišťuje veškeré služby spojené se správou vozového parku, a to od nákupu, přes provoz, až po následný prodej vozidel.

 

Pomáháš firmám udržet jejich mobilitu zajištěním flotily firemních vozů. Jaké další doplňkové služby nabízíš firemní klientele? 

Samozřejmě nabízíme kompletní poradenství v oblastech prodeje, optimalizace vozového parku, servisu, distribuci Originálních dílů i flotilového financování a pojištění. Dále zajišťujeme rozvoz vozidel po celé České republice včetně profesionálního předání.  Díky naší reklamní agentuře BARTH Reklamka můžeme zákazníkům nabídnout polep vozidel za zvýhodněné ceny. Díky souhrnné fakturaci je pak polep součástí vozidla, což je výhoda v případě pojistné události. Dále automaticky našemu klientovi přichystáme exkluzivní zvýhodněné podmínky servisních služeb včetně prodeje originálních náhradních dílů.

 

Máš řešení i pro firemní zákazníky, kteří mají starší ojeté vozy a chtěli by obměnit vozový park?  

Určitě ano. U těchto klientů zajišťuji výkup jejich stávajících vozidel a postarám se i o veškerou administrativu. Jelikož jsme neobyčejní, nabízíme i necenění takzvaným mobilním výkupčím. Jedná se o zákaznickou službu pro všechny, kteří jen těžko hledají ve svém nabitém programu čas na návštěvu Autocentra BARTH. Návštěva mobilního výkupčího je zdarma a k ničemu nezavazuje. Vše umíme vyřídit přímo u zákazníka a tím mu ušetříme spoustu času.

 

Jaký je minimální počet vozů, které si firma může u tebe objednat a může si vybrat i z více automobilových značek?

Fleetový program je tu pro vás připraven už při odběru dvou nových vozidel během dvanácti měsíců. Představuje zvýhodněné podmínky při nákupu nových vozidel a díky tomu firemní zákazníci mohou dosáhnout velkoodběratelské slevy. Nabízíme více jak 115 modelů od 8 různých značek. Dále také nabízíme 4 značky v segmentu užitkových vozidel.

 

Může si klient nejdříve vozy vyzkoušet nebo zapůjčit?  

Samozřejmě, že ano. Klient má možnost si vozidla vyzkoušet u nás v Autocentru BARTH, případně další možností je zapůjčení vozidel na delší dobu. Díky tomu může klient vůz řádně otestovat tak, aby opravdu vyhovoval jeho potřebám. Spoustu firem tohoto benefitů využívá, jelikož nabízíme k vyzkoušení velké množství modelů a značek.

 

IMG_2163
_ZEH8270
kontaktujte-nas
IMG_3570
IMG_3595.JPG

Mají naši fleetoví zákazníci ještě nějaké další výhody?

Automaticky s rámcovou kupní smlouvou uzavíráme zaměstnanecký program. Jedná se o benefit pro zaměstnance firem, které s námi  uzavřou rámcovou kupní smlouvu. Slevy se vztahují na nové vozy, a to na vybrané modely až ve výši 16 %. Velkou výhodou v této době je náš produkt „PRE-DELIVERY“. Jedná se o zvýhodněný tarif zapůjčení vozidla z naší autopůjčovny BARTH Rent pro zákazníky, kteří u nás mají již objednané vozidlo ve výrobě a čekají na něj. Důležité je, že je klient mobilní již při objednání vozidla. Dále nabízíme slevy až 10 % na prodej a servis motocyklů v našem Motocentru BARTH nebo zapůjčení motorek či obytných vozů.

 

Vozy přijedou z výroby, předají se zákazníkovi a tím vše končí?

Určitě předáním vozidel moje práce nekončí. S klientem jsem neustále v kontaktu, informuji ho o novinkách nebo změnách, které v budoucnu přijdou. Minimálně jednou za kvartál jezdím k zákazníkům na osobní návštěvu a  plánujeme další potřebné věci. Primárně mi jde o to vše řešit s dostatečným předstihem. Výsledkem jsou spokojení zákazníci, což mne těší. 

 

Co tě nejvíce baví na tvé práci?

Jednoznačně práce s lidmi. Jednat s lidmi mě naplňuje, i když občas i díky tomu může být práce náročná. Výhodou je, že je moje práce rozmanitá. Starám se o malé i velké firmy a jejich potřeby jsou vždy specifické a originální.

IMG_3590-zig.JPG

Pro shrnutí, s čím vším vám může fleet pomoci?

 • prodej vozidel
 • předávání vozidel
 • administrativa vozového parku
 • každodenní správa vozového parku - údržba a opravy
 • pravidelný servis
 • zajištění oprav automobilů
 • obměna vozového parku
 • asistenční služby
 • optimalizace vozového parku
 • sledování a optimalizace pohybu aut
 • likvidace pojistných událostí
 • kontrola, redukce a řízení nákladů
 • nákup a vyjednávání slev při nákupu nebo pronájmu vozidel
 • hlídání shody s legislativou (legal compliance)

Kontaktujte mě a přijedu i k vám:

Skupina BARTH

Tomáš Felcman

vedoucí fleetového centra
tomas.felcman@autocentrum.cz
778 533 127