| Skupina BARTH

Autocentrum BARTH za rok 2019 opět největším prodejcem VW

Autocentrum BARTH v roce 2019:

  • Úspěšné prodeje 6.005 vozů (zastoupení 8 značek) a tržby okolo 3 miliardy Kč 
  • Úspěšný produkt BARTH-OPERAK.cz 
  • Získání řady ocenění
  • ONLINE portál www.BARTH-GO.cz s nabídkou doručení po ČR
  • Úspěšné Motocentrum zastupující 6 značek, ale i půjčovna obytných vozů BARTH Caravan
  • Vlastní úspěšný tým na nejtěžší rally světa, Rallye Dakar

Pardubice – 18. 2. 2020 – Společnost Autocentrum BARTH se stala s 2.069 prodanými kusy vozů již druhý rok za sebou největším prodejcem osobních vozů Volkswagen v České republice. Ze svých showroomů v Pardubicích a v Hradci Králové, kde autorizovaně prodává vozy osmi značek Volkswagen, Škoda, Audi, SEAT, Peugeot, Citroën, Opel a KIA, dodala zákazníkům přes 6 tisíc vozů. Roční obrat společnosti se ustálil na výši přes 3 miliardy korun. „Získali jsme řadu ocenění, které nás těší. S ohledem na nárůst objemu prodeje značek Peugeot, Citroën a Opel vybudujeme přes léto v Pardubicích na Hradecké ulici nový Blue Box pro značku Peugeot a nový showroom pro značku Opel. Dál se budeme věnovat rozšiřování online prodejů,“ prohlásil Michal Burkoň, výkonný ředitel Autocentra BARTH.

Skupina BARTH

Největší zájem v Autocentru BARTH byl v roce 2019 o osobní vozy značky Volkswagen (2.069), Škoda (1.854) a vozy značky Peugeot. Zároveň si zákazníci oblíbili operativní leasing, který je nabízen na zmodernizovaném webovém portále BARTH Operák. Pardubická společnosti začala koncem roku 2015 v České republice jako první s aktivní nabídkou exkluzivního operativního leasingu retailovým zákazníkům, a to za mimořádně nízké splátky. „Přivedly nás na to potřeby klientů, kteří chtěli jezdit v kvalitních autech, ale nemohli dát statisíce korun za nové, dokázali však oželit 6 tisíc korun měsíčně na splátku operativního leasingu,“ vysvětlil Michal Burkoň. „Jen za rok 2019 jsme dodali na operativní leasing okolo dvou tisíc nových vozů námi zastupovaných značek. Mezi zákazníky roste zájem o naši službu pre-delivery, kdy zákazníkovi, který si objedná nový vůz do výroby, půjčíme za výhodných podmínek dočasný náhradní vůz, aby byl mobilní,“ konstatoval Petr Eis, obchodní ředitel firmy.

Autocentrum BARTH dále získalo za rok 2019 řadu ocenění jako například od značky Volkswagen Užitkové vozy – za 2. místo Nejlepší prodejce v kategorii kvalita prodeje a 3. místo Nejlepší prodej v kategorii velkoodběratelská akvizice.

oceneni-volkswagen
dodane-vozy

Auta doručí po celé ČR do firem či přímo domů

Počátkem roku 2020 Autocentrum BARTH spustilo nový webový portál www.BARTH-GO.cz, který je virtuálním showroomem na auta a motorky. „Na portálu BARTH-GO.cz si návštěvník může vybírat auta, dodávky, motorky, a to nové, předváděcí nebo ojeté, ale také si může vybírat z různých druhů financování – buď za hotové, na úvěr nebo auta na operativní leasing. Vybrané auto, dodávku nebo motorku doručíme po celé České republice, jak domů, tak do firmy. Jedná se tedy o první opravdový e-shop na auta. Nikde jinde zákazník nenajde takto ucelenou nabídku aut a motorek.“

Velké Motocentrum, obytné vozy nebo Dakarská rallye

Autocentrum BARTH se neorientuje pouze na automobily, úspěšně se rozvíjí modernizované motocentrum. Motocentrum BARTH je autorizovaným prodejcem a opravcem motorek šesti značek, a to BMW Motorrad, YAMAHA, Piaggio, Moto Guzzi, Vespa a Aprilia. „V roce 2019 jsme prodali už přes 250 motorek. Úspěšně funguje také naše Motopůjčovna, kde je možné si zapůjčit nové nebo zánovní motocykly značek BMW, YAMAHA, Vespa, Moto Guzzi a dalších,“ prohlásil Michal Burkoň, výkonný ředitel Autocentrum BARTH, které nabízí rovněž půjčovnu obytných vozů BARTH Caravan. Ta pro velký zájem zákazníků pro rok 2020 rozšířila flotilu obytných vozů, například o nejnovější obytné vozy Volkswagen Grand California.

Skupina BARTH se orientuje také na Rallye Dakar. V lednu 2020 se tým BARTH Racing již popáté zúčastnil pouštní soutěže, která se nově přesunula do Saúdské Arábie. Do cílového pódia dojel Zdeněk Tůma. Jediný český čtyřkolkář, který rallye dokončil a skončil na úspěšném 9 místě. „Účast BARTH Racing na Dakarské rallye v Saúdské Arábii si pochvaluji. Byly to neobyčejné zážitky a zkušenosti,“ popsal Michal Burkoň, který vidí budoucnost v prodeji aut na internetu.

V letošním roce se mohou sportovní a motorističtí fanoušci těšit na BARTH Day, který se uskuteční 1. května. Na pardubickém závodišti bude připraveno mnoho aut a motorek (více na www.BARTH-DAY.cz).