Autocentrum BARTH navzdory krizi navýšilo prodeje | Skupina BARTH

Autocentrum BARTH navzdory krizi navýšilo prodeje

Pardubická společnost prodala více než šest tisíc kusů aut a potřetí za sebou se stala největším prodejcem vozů Volkswagen v České republice. Roční obrat se ustálil na výši více než 3 miliard korun. „Na rozdíl od republikového a globálního trhu jsme žádný propad nezaznamenali. V covidovém roce jsme se zaměřili na zlepšení našeho prozákanického přístupu a školení zaměstnanců. Také díky tomu jsme mírně navýšili naše prodeje,“ prohlásil Michal Burkoň, výkonný ředitel Autocentra BARTH, které autorizovaně prodává osm značek. Zájem nepolevil ani o operativní leasing nebo prodej motorek.

Rok 2020 se v Autocentrum BARTH renovovalo, showroomy v Pardubicích a v Hradci Králové se přebudovávaly na nadcházející elektromobilitu. Nejvíce se v nich kupovaly vozy značky Volkswagen (2 272), ŠKODA (2 075) a Peugeot. Kromě nich si zákazníci mohou vybrat také ze značek Audi, SEAT, Citroën, KIA nebo Opel. Za minulý rok se prodalo v pardubické společnosti přesně 6013 aut, což je o několik více než v roce 2019. Zároveň Autocentrum BARTH potvrdilo již potřetí za sebou pozici nejúspěšnějšího dealera Volkswagen, náskok na druhého prodejce této značky činí 700 prodaných aut.

Výsledky za loňský rok nás těší a jen potvrzují náš vhodně zvolený přístup a strategii ve vyladění zákaznického komfortu. Snažíme se o to, aby se lidé u nás cítili neobyčejně a také v servisních službách máme maximální spokojenost zákazníků. V době krize jsou tyto aspekty podstatné,“ uvědomuje si Michal Burkoň, podle kterého rostl zájem také o operativní leasing. Jen za loňský rok vydalo Autocentrum BARTH touto formou okolo dvou tisíc nových vozů.

Opětovně jsme největší partner leasingové společnosti ŠkoFIN a dokonce se nám podařilo vloni získat ocenění za největší nárůst smluv operativního leasingu,“ tvrdil obchodní ředitel firmy Petr Eis, podle kterého roste zájem o další službu pardubického autocentra - Pre-delivery. Zákazníkovi, který si objedná nový vůz do výroby, se půjčí za výhodných podmínek dočasný náhradní vůz, aby byl mobilní.

Skupina BARTH

Auta doručí po celé republice do firem či přímo domů

Počátkem roku 2020 Autocentrum BARTH spustilo nový webový portál www.BARTH-GO.cz, který je virtuálním showroomem na auta a motorky. „Na portálu si návštěvník může vybírat auta, dodávky, motorky – nové, předváděcí nebo ojeté, ale také si může vybírat i z různého druhu financování. Vybrané vozidlo, dodávku nebo motorku doručíme po celé České republice, jak domů, tak do firmy. Jedná se tedy o první opravdový e-shop na auta. Nikde jinde zákazník nenajde takto ucelenou nabídku aut a motorek,“ dodal Michal Burkoň.

V Autocentru BARTH se úspěšně rozvíjí také modernizované motocentrum, kde se nabízí šest značek – BMW Motorrad, YAMAHA, Piaggio, Moto Guzzi, Vespa a Aprillia. Za rok 2020 se tu prodalo 340 motorek, ale zákazníci mají možnost si nové nebo zánovní motocykly vypůjčit. „Pro letošek jsme připravili novinku na trhu – vlastní operativní leasing BARTH RIDE na motorky, který bude pro zájemce jen na letní sezonu, tedy na 4 až 6 měsíců,“ prohlásil Michal Burkoň, výkonný ředitel Autocentrum BARTH, které nabízí rovněž půjčovnu obytných vozů BARTH Caravan. Ta pro velký zájem zákazníků pro rok 2021 rozšířila flotilu obytných vozů, například o modely značky Adria.

AUTOCENTRUM BARTH v roce 2020:

  • Úspěšné prodeje 6.013 vozů (zastoupení 8 značek) a tržby okolo 3 miliardy Kč
  • Úspěšný produkt BARTH-OPERAK.cz
  • Hattrick - potřetí za sebou největší prodejce značky Volkswagen v ČR
  • Výstavba nového showroomu Peugeot a Opel
  • ONLINE portál www.BARTH-GO.cz s nabídkou doručení po ČR
  • Novinka - letní operák na motorky BARTH RIDE
  • Úspěšné Motocentrum zastupující 6 značek, ale i půjčovna obytných vozů BARTH Caravan

Vizualizace nového showroomu Blue Box Peugeot v Pardubicích:

Skupina BARTH

SKUPINA BARTH V ROCE 2020 V ČÍSLECH:

Autocentrum-2020-v-cislech
BARTH-2020-v-cislech